Štěpán Cagaň a World Para Swimming

Štěpán Cagaň navazuje na dlouholeté působení Jana Nevrkly na mezinárodní scéně. Jan Nevrkla byl v roce 2000 zvolen na Valné hromadě para plavání v Sydney největším počtem hlasů do IPC Swimming Executive Committee.

Štěpán byl 20 let po té koncem roku 2020 vybrán z velkého počtu kandidátů a spolu s dalšími sedmi odborníky ze sedmi zemí jmenován do pracovní skupiny, která bude ovlivňovat tvář závodů World Para Swimming. Jmenování Štěpána je výsledkem dobré sportovní diplomacie a ocenění kvality našich závodů a vystupování na sportovních fórech při velkých mezinárodních akcích.

V pohádce se to lehko řekne, hůř je ale když se dáš do práce. Naše idea závodů budoucnosti je jedna disciplína pro všechny s pohybovým postižením. Přepočet času koeficientem dle výsledku individuální klasifikace, nikoliv podle klasifikační třídy strkající do jednoho pytle plavce s velmi rozdílným stupněm postižení. To by ovšem zvýšilo konkurenci a snížilo počet medailí, což se zřejmě hodně zemím nebude líbit :-). Tak hodně trpělivosti a empatie Štěpánovi!