Para plavec roku

Galavečer s prvky punku přináší ocenění nejlepších plavců roku spojené s vyhlášením výsledků pohárové série a koncertem kultovních kapel kmene KONTAKT. Kdysi dávno na úsvitu věků jsme pořádali závěrečné mejdany na chodbě kolejí 12 nebo 11, pak v restauraci U kaskadéra, od roku 2000 v menze SÚZ ČVUT, příležitostně v Kongresovém sále FTVS UK ve Vokovicích a v Masarykově koleji. Od roku 2018 jsme se zabydleli v multifunkčním sále Centra současného umění DOX+. Ocenění plavců s navazujícím mejdanem pořádáme tradičně na sklonku roku, v posledních letech obvykle v sobotu před první adventní nedělí nebo týden před ní. Symbolicky nám končí plavecká pohárová série a začíná další liturgický rok, který přinese další pohárovou sérii.

Cíle

1. Galavečer s vysokou společenskou prestiží a s významným ekonomickým přínosem pro ČESKÉ PARA PLAVÁNÍ.

2. Mediální pokrytí akce televizí, tiskem i rozhlasem.

Multifunkční sál Centra současného umění DOX+

Unikátní architektura, špičková technika, vynikající zvuk, bezbariérovost, profesionální jednání a přátelské vztahy. To jsou největší devízy DOX+. Stojí to dost, ale stojí to za to. Nejsme tak bohatí, abychom si mohli dovolit kupovat levné věci, říkávali naše babičky, a v tomto případě to platí stoprocentně. Je tady vynikající zázemí pro muzikanty, tanečníky, výborný catering servis, ojedinělá atmosféra umocněná kouřem pod vzducholodí. A navrch ta přísná přísnost, ale to asi musí bejt, zvláště na takový rafany, jako jsou para plavci. Takže díky a po roční pauze způsobené Kovidovými hrami snad opět milý DOX+ na viděnou!

PARA PLAVEC ROKU

Jako je Fotbalista roku, Atlet roku a tak dál, musí být i PARA PLAVEC ROKU. Vyhlašujeme plavce na základě výsledků na vrcholné soutěži World Para Swimming, čili podle výsledků na ME, MS nebo paralympiádě, podle toho, co se v daném roce pořádá. Když je normální období a nikoliv období, kdy všechny soutěže zastíní Pandemické hry, běží cyklus takto: první lichý rok po paralympiádě MS, následující sudý rok ME, pak opět MS a pak ME i paralympiáda, a pak zase další cyklus MS … atd. Na galavečeru se vyhlašuje i celkové pořadí jednotlivců v pohárové sérii Mitropa Cup ve věkových kategoriích nejmladších žáků do 10 let, žáků 11 – 14, juniorů 15 – 18 a Open. Na závěr je vyhlášena soutěž družstev Moser Cup.

Hudba

Hudba, písně, muzikanti ke Kmeni KONTAKTU nedílně patří. V roce 2019 vystoupili Tábor Superstar Band s Jesus Christ Superstar v hlavní roli s Dobrým Duchem Kmene Josefem Duškem jako Ježíšem, legenda undergroundu Tony Ducháček & GARAGE, kteří hrají na naší akci od 2000 bez nároku na honorář. A kníže pornofolku Záviš, trvalý příznivec a přítel Náčelníka. Hudba je vibrace, vibrace je kořen stvoření a cíl vize. Ten večer se propojujeme s pradávnými atavismy a společně neseme svět k vymanění se ze sevření strachu. Letíme vstříc Záři na vrcholu Vertikály.

Předávající

Lukáš Pollert a Tony Ducháček jsou pilíře předávání od roku 2000. Provází je Martin Kovář, plavecký kámen úhelný od něhož všechno povstalo. Předávajícími osobnostmi byli také Božena Jirků, ředitelka Nadace Charty 77, Bára Seemanová, naše plavecká hvězda a její trenérka Petra Škábová, Leoš Válka, ředitel DOX, Jiří Kraus, člen představenstva letiště Praha, Kateřina Zapletalová, spolumajitelka a ředitelka Moser a.s. V posledních třech letech moderuje večer znojemské duo Kráska Jitka Schneiderová a Zvíře Náčelník Jan Nevrkla.

Aktuality