Galavečer s prvky punku přináší ocenění nejlepších plavců roku spojené s vyhlášením výsledků pohárové série a koncertem kultovních kapel kmene KONTAKT. Kdysi dávno na úsvitu věků jsme pořádali závěrečné mejdany na chodbě kolejí 12 nebo 11, pak v restauraci U kaskadéra, od roku 2000 v menze SÚZ ČVUT, příležitostně v Kongresovém sále FTVS UK ve Vokovicích a v Masarykově koleji. Od 2018 do 2021 jsme se zabydleli v multifunkčním sále Centra současného umění DOX+. V roce 2020 jsme byli nuceni přerušit řadu a dát prostor karanténám. Od roku 2022 jsme zpět na místě počátku velkého třesku na Strahově v menze. Ocenění plavců s navazujícím mejdanem pořádáme tradičně na sklonku roku, v posledních letech obvykle v sobotu před první adventní nedělí nebo týden před ní. Symbolicky nám končí plavecká pohárová série a začíná další liturgický rok, který přinese další pohárovou sérii.

Cíle

1. Galavečer s vysokou společenskou prestiží a s významným ekonomickým přínosem pro ČESKÉ PARA PLAVÁNÍ.

2. Mediální pokrytí akce televizí, tiskem i rozhlasem.

Jako je Fotbalista roku, Atlet roku a tak dál, musí být i PARA PLAVEC ROKU. Vyhlašujeme plavce na základě výsledků na vrcholné soutěži World Para Swimming, čili podle výsledků na ME, MS nebo paralympiádě, podle toho, co se v daném roce pořádá. Když je normální období a nikoliv období, kdy všechny soutěže zastíní Pandemické hry, běží cyklus takto: první lichý rok po paralympiádě MS, následující sudý rok ME, pak opět MS a pak ME i paralympiáda, a pak zase další cyklus MS … atd. Na galavečeru se vyhlašuje i celkové pořadí jednotlivců v pohárové sérii Mitropa Cup ve věkových kategoriích nejmladších žáků do 10 let, žáků 11 – 14, juniorů 15 – 18 a Open. Na závěr je vyhlášena soutěž družstev Moser Cup.

Hudba

Hudba, písně, muzikanti ke Kmeni KONTAKTU nedílně patří. V roce 2019 vystoupili Tábor Superstar Band s Jesus Christ Superstar v hlavní roli s Dobrým Duchem Kmene Josefem Duškem jako Ježíšem, legenda undergroundu Tony Ducháček & GARAGE, kteří hrají na naší akci od 2000 bez nároku na honorář. A kníže pornofolku Záviš, trvalý příznivec a přítel Náčelníka. Hudba je vibrace, vibrace je kořen stvoření a cíl vize. Ten večer se propojujeme s pradávnými atavismy a společně neseme svět k vymanění se ze sevření strachu. Letíme vstříc Záři na vrcholu Vertikály.

Předávající

Lukáš Pollert a Tony Ducháček jsou pilíře předávání od roku 2000. Provází je Martin Kovář, plavecký kámen úhelný od něhož všechno povstalo. Předávajícími osobnostmi byli také Božena Jirků, ředitelka Nadace Charty 77, Bára Seemanová, naše plavecká hvězda a její trenérka Petra Škábová, Leoš Válka, ředitel DOX, Jiří Kraus, člen představenstva letiště Praha, Kateřina Zapletalová, spolumajitelka a ředitelka Moser a.s. V roce 2018 a 2019 večer moderovali Jitka Schneiderová a Jan Nevrkla. V roce 2020 jsme PARA PLAVCE udělat nemohli a v roce 2021 nás vyhlášením provázeli manželé Prokopovi.

Aktuality