Texty, které jsou zajímavé, nemusí se nutně vztahovat k para plavání, ale vypovídají o různých způsobech vidění světa. Vždy se však musí shodovat s hodnotami Kmene KONTAKTU, což jsou především a hlavně Brambory!
Texty, které jsou zajímavé, nemusí se nutně vztahovat k para plavání, ale vypovídají o různých způsobech vidění světa. Vždy se však musí shodovat s hodnotami Kmene KONTAKTU, což jsou především a hlavně Brambory!
Antonín Kosík
Pospojovaný svět: Vím, že nevím to, co vím
Na téma postmodernismus
Informace má dnes větší cenu, než za kolik stojí. Směnný obchod s nimi nebývalou čilostí bují. Za zprávu o tom, co se dnes nestalo, je možno dostat obratným handlem několik jiných, neméně důležitých zpráv, vypovídajících o tom, co se dozajista nestane. Vytváří se tak zasvěcený okruh těch, kteří vědí. Vědí co? Neustálým opakováním a zdůrazňováním tvrzení o potřebě informací se stává potřeba a hlavně právo na informaci jedním z nejneochvějnějších dogmat. Chcete-li se zúčastnit tohoto obchodu zprávami, je třeba s nimi nějakým způsobem zacházet: vlastnit je, tvořit i vytvářet, oprašovat, přepisovat, skladovat, kupovat a vyměňovat, vztahovat je k místu, kde se právě nacházíte, nebo jinak se na nich podílet. Přesto není zcela zřejmé, co informací v takovém světě informací je a co jí není, zda a o čem informace vypovídá, není-li pouze in-formací, neznamená-li in-formování vlastně z-tvarování, manipulaci. Často se zdá, že ano. Dále není zcela jasné, zda do oběhu vyslaná zpráva je vždy o tomtéž, jako zpráva přijatá, ani je-li o něčem. Nezřídka se zdá, že není. Pro koho je pak určena a jak má působit?
2014: Nebudeš míti bohů přede mnou / 27. 3. 2014
Rozhovor Willi Wimmer, přeložil Přemysl Janýr, Vídeň, březen 2014
Willi Wimmer je počítán k pravicovému křídlu německé CSU a k hardlinerům. Mezi lety 1988 až 1992 byl státním sekretářem na německém ministerstvu obrany a do roku 2009 poslancem Bundestagu. Směrodatně se podílel na jednáních o znovusjednocení Německa. Ken Jebsen s ním vedl rozhovor pro nezávislý zpravodajský server KenFM o Ukrajině, Evropě a USA.
Ken: Pane Wimmere, vy jste základním kamenem CSU, přes třiatřicet let jste seděl v německém Bundestagu, jste právník, pracoval jste na ministerstvu obrany, byl jste členem OBSE a duchem jste jím stále, jste bojovníkem za lidská práva, ačkoli vás mnozí považují za hardlinera. Aktuálním důvodem našeho dnešního rozhovoru je Krym a Ukrajina. Před sto lety, v roce 1914 začala první světová válka. Mohlo by být, že se válka do Evropy vrátila?